Zoeken
Inloggen
Vorige pagina

Interne communicatie: aan de slag met data

23 juni 2026 van 14:00 tot 17:00

Locatie

Social Impact Factory Aan de Gracht
Kromme Nieuwegracht 3
3512 HC UTRECHT

Ga concreet aan de slag met databronnen en maak jouw interne communicatie krachtiger en effectiever.
Datagedreven werken in interne communicatie is vooral een kwestie van gestructureerd denken en gericht meten. Maar waar begin je en hoe pak je het slim aan? Sander Dorst (zelfstandig communicatieadviseur, gespecialiseerd in interne communicatie) neemt je in een middag mee door de zes stappen van communicatie-analytics, toegepast op interne communicatievraagstukken. Met de eerste stap van het stappenplan ga je tijdens de workshop concreet aan de slag.

Voor wie?
De workshop is afgestemd op communicatieprofessionals die willen starten met meer datagedreven werken in hun interne communicatie. Denk aan adviseurs interne communicatie, HR-communicatie en corporate communicatie. Je hebt geen technische voorkennis nodig.

Wat komt aan bod?
Je leert hoe je met data-analyse de effectiviteit en impact van interne communicatie inzichtelijk maakt. We doorlopen de zes stappen van communicatie-analytics en koppelen elke stap aan concrete voorbeelden uit de interne communicatiepraktijk:

  • De businesscase afbakenen (interne communicatievraagstuk)
  • Databronnen evalueren (bijv. intranet, surveys, engagementdata)
  • Data verzamelen
  • Data analyseren
  • Vertalen naar impact op medewerkers en organisatie
  • Evalueren en feedback binnen de interne communicatiestrategie

Uiteindelijk ga je zelf aan de slag met de eerste stap: het opstellen van een businesscase voor een intern communicatievraagstuk uit jouw eigen praktijk. Aan het eind van de workshop heb je een concreet vertrekpunt om datagedreven interne communicatie structureel toe te passen in je eigen organisatie.

Programma

13.30 – 14.00 inloop met koffie en thee
14.00 – 15.15 deel 1: inspiratie
15.15 – 15.30 pauze
15.30 – 16.00 uitwerktijd
16.00 – 17.00 deel 2: bespreking en plannen vervolgstappen
17.00 – 17.30 netwerkborrel
Prijzen zijn exclusief btw. Kosteloos annuleren is mogelijk tot en met 8 juni 2026. Ben je nog geen lid? Meld je dan nu aan en profiteer meteen van de ledenprijs voor deze bijeenkomst.
Deze bijeenkomst is gekenmerkt op niveau 2/3. Dit is op basis van het beroepsniveauprofielenmodel (BNP). Dit model is richtinggevend voor ontwikkeling, niet normerend.

Over de spreker(s)

Sander Dorst
Sander Dorst is zelfstandig communicatieadviseur, en heeft een focus op interne communicatie bij verandering. Hij is ‘dol op data’, en waar mogelijk slaat hij de brug tussen data en het communicatievak. Zijn specialisme zit op netwerken: met netwerkanalyses maakt hij verborgen structuren in een netwerk, zoals groepen en rollen, visueel en inzichtelijk. Deze inzichten helpen bij het creëren van verbinding, of het voeren van het goede gesprek. Momenteel werkt Sander als Projectleider interne communicatie bij ProRail Verkeersleiding.

 

Kostenoverzicht

Leden: € 130,00
Niet leden: € 260,00
Young Logeion: € 65,00
Aanmelden

Blijf op de hoogte

Ontvang onze nieuwsbrief met de laatste inzichten of evenementen.
Bepaal zelf wat je ontvangt.
Inschrijven

Inloggen of account aanmaken

Logeion heeft een nieuwe website – dit betekent ook een nieuwe manier van inloggen

Welkom op onze vernieuwde website!
Om voor het eerst in te loggen, vraag je eenvoudig een nieuw wachtwoord. Klik hieronder op ‘wachtwoord vergeten’.

Gebruik als gebruikersnaam het e-mailadres dat je bij het aanmaken van je account als privé-mailadres hebt opgegeven.

Loop je ergens tegenaan of heb je een vraag? We helpen je graag verder via info@logeion.nl.

Inloggen met je account

Wachtwoord vergeten?

Geen account

Als je nog geen account hebt, kun je er een maken. Na het registeren kom je hier weer terug.
Account aanmaken

Aanmelden

Inloggen met je account

Geen account

Als je nog geen account hebt, kun je er een maken. Na het registeren kom je hier weer terug.
Account aanmaken