Logo Zoeken
Enter-the-firm Rotterdam

Slimmer werken met AI in zorgcommunicatie

donderdag 29 januari 2026 van 14:00 uur tot 16:30 uur

Locatie

Maasstad Ziekenhuis
Maasstadweg 21
3079 DZ Rotterdam

Registratie

Aanmelden

mensen nmet tekst en ai.jpg

Deze middag is een initiatief van de vakgroep Zorgcommunicatie van Logeion, het aantal plekken is beperkt. 

Kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt zich razendsnel en wordt ook in zorgcommunicatie steeds meer benut. Hoe kun jij als communicatieprofessional in een zorgorganisatie de impact van jouw werk met AI vergroten? Welke kaders kom je tegen rond zorgvuldigheid en privacy? Hoe bewaak je jouw eigen rol en creativiteit?

Tijdens deze Enter the firm bij het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam laten vakgenoten zien hoe zij in hun dagelijkse werk AI verantwoord, praktisch en mensgericht inzetten. In een middag doorloop je samen: wetgeving (AVG, EU AI Act), ethiek, hoe AI werkt, hoe je ChatGPT slim en veilig gebruikt in de zorgcontext. Je krijgt leerzame voorbeelden uit de praktijk waar communicatieteams in de zorg vandaag al winst behalen. Ook krijg je meer  zicht op hoe AI in zorgcommunicatie de komende jaren steeds meer zal betekenen.

Daarna duiken we in de praktijk, een mix van inzicht, demonstratie en zelf aan de slag: live voorbeelden, mini-oefeningen, cases uit zorgcommunicatie en concrete toepassingen.

Je gaat naar huis met een nuchter, helder en praktisch beeld van hoe AI zorgcommunicatie kan versterken en dat jij als communicatieprofessional onvervangbaar blijft.

Programma
13.30 - 13.55 uur: ontvangst met koffie en thee
14.00 - 16.30 uur: presentatie en mini workshop – Hugo van den Berk
16.30 - 17.00 uur: netwerkborrel

Over de vakgroep Zorgcommunicatie van Logeion
De vakgroep Zorgcommunicatie zet zich in voor het doorontwikkelen van kennis en het delen van trends, best practices, handige tools en inspirerende contacten in de volle breedte van de zorgsector. Van vvt-instellingen en geestelijke gezondheidszorg tot ziekenhuizen en verstandelijk-gehandicaptenzorg.
Het initiatief voor deze bijeenkomst komt vanuit de bestuursleden van de vakgroep: Arthur Snaauw, directeur van Digital Minds, en Roelinda Vording, manager Communicatie bij Yulius - voor geestelijke gezondheidszorg en gespecialiseerd onderwijs.

Over de sprekers

Hugo van den Berk.jpeg

Hugo van den Berk

Hugo van den Berk is founder van Digital Lemon. Hij helpt organisaties werken met AI op een manier die past bij mensen, teams en de dagelijkse praktijk. Met vijftien jaar ervaring als directeur Marketing & Communicatie in het Catharina Ziekenhuis kent hij de werkelijkheid van zorgcommunicatie van binnenuit: de druk, de complexiteit en het belang van mensgericht handelen.

Maasstad Ziekenhuis

Maasstadweg 21
3079 DZ ROTTERDAM
Bekijk op Google Maps

Bereikbaarheid
Het Maasstad Ziekenhuis bevindt zich op minder dan 10 minuten lopen vanaf NS Station Lombardijen. Er stoppen ook diverse trams en bussen in de buurt.

Met de auto gebruik je Krimpenerstraat in je navigatie voor de route naar  de betaalde parkeergarage Q-Park Zorgboulevard. Betalen kan met pinpas of creditcard.

Bekijk hier op de website van het Maasstad Ziekenhuis alle informatie over de bereikbaarheid, routes en parkeren.


Prijzen

Niet-Leden
€ 50,00

Kostenoverzicht:
Leden: € 25
Young Logeion (leden tot 30 jaar): € 12,50
Niet-leden: € 50,00

Prijzen zijn exclusief btw. Kosteloos annuleren is mogelijk tot en met 14 januari 2026.

Deze bijeenkomst is gekenmerkt op niveau 3/4. Dit is op basis van het beroepsniveauprofielenmodel (BNP). Dit model is richtinggevend voor ontwikkeling, niet normerend.