Ga direct naar


Koop mij. Waarheid en leugens over ons koopgedrag

Koop mij. Waarheid en leugens over ons koopgedrag

boekrecensie Koop mijdinsdag 13 oktober 2009 14:46 Door Gerald Morssinkhof
Koop mij. De ultieme kreet van ieder product. Ik ben toch mooi, handig, slim, sterk, koop mij toch! Maar waarom kopen mensen nu wel of niet een product? Aangezien het traditionele marketingonderzoek, met al haar statistische know-how, daar nog steeds geen antwoord op heeft, wordt het onderzoeksterrein de laatste jaren verlegd naar de ‘neuromarketing’. Martin Lindstrom, hij beschrijft zichzelf als globetrotter en gerenommeerd marketeer, ondernam een jarenlang onderzoeksproject naar de relatie tussen hersenactiviteit en reclameprikkels. En daarover gaat dit boek. Hoe verzamelen en filteren onze hersenen informatie? Wat motiveert ons om iets te kopen?
Auteur : Martin Lindstrom 
Uitgever : A.W.Bruna Uitgevers B.V.
Jaar : 2008 
ISBN : 978 90 229 9483 2 
Aantal pagina's : 205
Kosten : € 17,95 
Datum recensie : oktober 2009 
Gerecenseerd door : Gerald Morssinkhof

Koop mij. De ultieme kreet van ieder product. Ik ben toch mooi, handig, slim, sterk, koop mij toch! Maar waarom kopen mensen nu wel of niet een product? Aangezien het traditionele marketingonderzoek, met al haar statistische know-how, daar nog steeds geen antwoord op heeft, wordt het onderzoeksterrein de laatste jaren verlegd naar de ‘neuromarketing’. Martin Lindstrom, hij beschrijft zichzelf als globetrotter en gerenommeerd marketeer, ondernam een jarenlang onderzoeksproject naar de relatie tussen hersenactiviteit en reclameprikkels. En daarover gaat dit boek. Hoe verzamelen en filteren onze hersenen informatie? Wat motiveert ons om iets te kopen? En dan blijkt dit boek aan de ene kant fascinerend –uit hersenscans blijkt bijvoorbeeld dat antirookreclame het rokersgenotcentrum bij rokers juist stimuleert- en anderzijds, zeker voor mensen met een (sociaal)psychologische achtergrond, eerder bevestigend. Spiegelneuronen laten zien dat kijken tot dezelfde hersenactiviteit leidt als uitvoeren; vandaar dat imitatie zo’n groot goed is.

Als ik het boek dichtdoe en als je mij vraagt welke informatie is blijven hangen, dan ben ik de rode draad kwijt geraakt door de enorme overvloed aan leuke details, bijzondere voorbeelden en verrassende uitkomsten. Dat is eigenlijk jammer, want tijdens het lezen boeide het boek mij enorm. Wat zegt dit over mijn hersenactiviteit?

Labels

«Terug

Archief > 2012 > februari

Geen berichten gevonden